Newsy

Uwaga Warszawo! Ruszają bezpłatne czipowanie oraz kastracje psów i kotów!

czipowanie piesmale

Warszawiacy znowu mają okazję zaczipować swoje zwierzaki. Warto to zrobić, ponieważ zwiększa to bezpieczeństwo naszych pupili. Ale to nie wszystko. Stolica dołoży się również do kastracji czworonogów.

Kontynuuj czytanie

Tresura lwów wróciła do polskich cyrków. Kiedy wreszcie w życie wejdzie zakaz?

cyrk lwy

Kiedy sprawa zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach wróciła do Sejmu za sprawą projektu posłanek i posłów KO, jeden z polskich cyrków sprowadził z Czech w nowym sezonie… lwy! Ich treserem jest Tomas Ringel, właściciel prywatnego zoo i cyrku w czeskich Habrkovicach.

Kontynuuj czytanie

Joaquin Phoenix uratował krowę i jej tygodniowego cielaka przed rzeźnią!

JoaquinPhoenixCalf1

Joaquin Phoenix nie rzuca słów na wiatr. Jeszcze nie ucichły echa jego płomiennej przemowy podczas ceremonii rozdania Oscarów, a aktor znowu szokuje cały świat, tym razem przekuwając słowa w czyny.

Kontynuuj czytanie

Śmierć jeży w Gorzowie Wielkopolskim – to była rzeź...

martwe jeze1Znowu ktoś nie pomyślał, nie można ustalić winnych, a ucierpiała przyroda i niewinne zwierzęta. Urząd miasta w Gorzowie Wlkp. zlecił koszenie trawy oraz przycięcie gałęzi na jednej z działek należących do miasta. Wykonawca wjechał na teren ciężkim sprzętem, niszcząc wszystko co stanęło na jego drodze. Zginęły zimujące na tym terenie jeże.

Kontynuuj czytanie

Drastyczne śledztwo na fermie lisów i jenotów. O czym rozmawiają futrzarze zabijając zwierzęta?

Ferma1„Ale ładny tyłek ma. Czyściu…” - powiedział hodowca wkładając elektrodę do odbytu lisa.
Hodowcy brutalnie zabijający lisy i jenoty zostali nagrani w styczniu tego roku przez aktywistów śledczych Fundacji Viva! i Inicjatywy BASTA!. Na materiałach filmowych widać, jak hodowcy wyciągają zwierzęta z klatek i uśmiercają poprzez rażenie prądem… na oczach pozostałych zwierząt.

Kontynuuj czytanie

Joaquin Phoenix w przejmującej, oskarowej mowie broni praw mniejszości oraz zwierząt

joaquin phoenix 0Minionej nocy, w Hollywood, odbyła się 92 gala rozdania Oscarów. Wielkim zwycięzcą okazał się Joaquin Phoenix, nagrodzony za kreację w filmie „Joker” Todda Phillipsa.  Aktor odbierając statuetkę dla najlepszego aktora, wygłosił niezwykle poruszającą mowę, w której stanął w obronie mniejszości oraz zwierząt i nawołuje do dbałości o środowisko naturalne.

Kontynuuj czytanie

6 mln dolarów by podziękować za uratowanie psa i wesprzeć lekarzy weterynarii


Scout

Zwierzęta, psy i koty, to nasi najbliżsi członkowie rodziny. Nic zatem dziwnego, że kiedy nasz przyjaciel zachoruje, robimy wszystko co w naszej mocy aby mu pomóc. Niestety zwierzaki chorują coraz częściej i ciężej.

Kontynuuj czytanie

2019 rok był intensywny ale pomogliśmy 104 psom, 78 kotom i 1 jeżowi!

podsumowanieMiniony, 2019 rok, zaczęliśmy jako akcja Zaginął Dom, a skończyliśmy jako program Ratuj Przyjaciela. Stworzyliśmy też nową, nowoczesną platformę zbiórkową, dzięki której jeszcze łatwiej możecie wspierać leczone zwierzęta. Dzięki Waszej pomocy pomogliśmy aż 104 psom, 78 kotom i 1 jeżowi – nieźle jak na taką małą inicjatywę, prawda?

Kontynuuj czytanie

Przestępcy wraz z parlamentarnym zespołem pod kierownictwem posła Kukiz 15 próbują zmieniać prawo ochrony zwierząt w Polsce.

zespol1W piątek 10 stycznia odbyło się kolejne już posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Zwierząt, Praw Właścicieli Zwierząt oraz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, kierowanego przez posła Jarosława Sachajko, podczas którego omawiano między innymi projekt ustawy mający znacznie pogorszyć poziom ochrony zwierząt w Polsce. Zakłada on między innymi pozbawienie organizacji możliwości odbioru zwierząt, które są przedmiotem znęcania, a ich życie i zdrowie jest zagrożone. 

Kontynuuj czytanie

Pomagaj zwierzętom z charytatywnym Kalendarzem Wybierz Miśka 2020!

kalendar20 404x303mm 12m OK Page 01„Wybierz Miśka” to charytatywny kalendarz, który właśnie został wydany po raz 15 i po raz 15 pomaga kilku różnym fundacjom, schroniskom i grupom wolontariackim, które działają na rzecz zwierząt w Polsce. W tym roku ambasadorem kalendarza został znany wokalista, muzyk, aktor, choreograf, tancerz i reżyser – Leszek Stanek.

Zdjęcie na okładce: Renata Świątecka Foto Artistica

Kontynuuj czytanie

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"854000.95"}] [{"count":"521"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.