Newsy

2019 rok był intensywny ale pomogliśmy 104 psom, 78 kotom i 1 jeżowi!

podsumowanieMiniony, 2019 rok, zaczęliśmy jako akcja Zaginął Dom, a skończyliśmy jako program Ratuj Przyjaciela. Stworzyliśmy też nową, nowoczesną platformę zbiórkową, dzięki której jeszcze łatwiej możecie wspierać leczone zwierzęta. Dzięki Waszej pomocy pomogliśmy aż 104 psom, 78 kotom i 1 jeżowi – nieźle jak na taką małą inicjatywę, prawda?

Kontynuuj czytanie

Przestępcy wraz z parlamentarnym zespołem pod kierownictwem posła Kukiz 15 próbują zmieniać prawo ochrony zwierząt w Polsce.

zespol1W piątek 10 stycznia odbyło się kolejne już posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Zwierząt, Praw Właścicieli Zwierząt oraz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, kierowanego przez posła Jarosława Sachajko, podczas którego omawiano między innymi projekt ustawy mający znacznie pogorszyć poziom ochrony zwierząt w Polsce. Zakłada on między innymi pozbawienie organizacji możliwości odbioru zwierząt, które są przedmiotem znęcania, a ich życie i zdrowie jest zagrożone. 

Kontynuuj czytanie

Pomagaj zwierzętom z charytatywnym Kalendarzem Wybierz Miśka 2020!

kalendar20 404x303mm 12m OK Page 01„Wybierz Miśka” to charytatywny kalendarz, który właśnie został wydany po raz 15 i po raz 15 pomaga kilku różnym fundacjom, schroniskom i grupom wolontariackim, które działają na rzecz zwierząt w Polsce. W tym roku ambasadorem kalendarza został znany wokalista, muzyk, aktor, choreograf, tancerz i reżyser – Leszek Stanek.

Zdjęcie na okładce: Renata Świątecka Foto Artistica

Kontynuuj czytanie

Dzień Bez Futra! Przyłącz się i Ty!

futra221 listopada ruszą ogólnopolskie akcje Fundacji Viva! z okazji Dnia Bez Futra. Wolontariusze fundacji z kilkunastu miast w Polsce wyjdą na ulice w obronie zwierząt zabijanych na futra w Polsce!

Kontynuuj czytanie

Lis bez połowy pyska, martwy jenot wrzucony w odchody i rozkładające się zwierzęta w klatkach. Horror na fermie w Zambrowie

lis17 listopada inspektorzy Fundacji Viva! weszli na teren fermy futrzarskiej w Zambrowie, aby podjąć interwencję i zabezpieczyć chore i ranne zwierzęta. Interwencja miała związek z doniesieniami mieszkańców Zambrowa o tym, że właściciel nie pojawia się na fermie a zwierzęta pozostawione są bez opieki oraz otrzymaniem materiałów wskazujących na przetrzymywanie w tym miejscu zwierząt w stanie agonalnym.

Kontynuuj czytanie

Fermy Krwi - dramat koni... Jaka będzie decyzja Parlamentu Europejskiego?

fermy krwi CIWF 3Każdego roku tysiące koni hoduje się tylko po to, żeby pozyskać z ich krwi hormony stosowane w hodowli przemysłowej zwierząt. Masowe odciąganie krwi, aborcje i przemoc to ciemna strona przemysłu zarabiającego krocie na sprzedaży leków z hormonami. Organizacje Compassion Polska i AWF/TSB po nagłośnieniu sprawy zebrały ponad 2 miliony podpisów pod petycją za zakazem importu hormonów do UE, nad którą już 11 listopada będzie obradował Parlament Europejski.

Kontynuuj czytanie

Auchan Polska wycofuje ze sprzedaży żywe karpie!

carp fish2Auchan Polska ostatecznie wycofuje się ze sprzedaży żywych karpi. Od tego roku nie będzie ich w żadnym markecie sieci. To efekt rozmów, jakie z Auchan Polska prowadziła Fundacja Viva! Jedna z największych sieci w Polsce wsłuchała się w głos społeczeństwa, które od lat domaga się zakazu sprzedaży żywych karpi, ze względu na oczywiste cierpienie zwierząt podczas przenoszenia ich w plastikowych siatkach bez wody i utrzymywania w basenach w sklepach.

Kontynuuj czytanie

Cztery skrzywdzone Amstaffy wygrały życie! Po trzech latach sądowej batalii są nareszcie bezpieczne...

Amstaffy Razem223 sierpnia 2019 roku, Sąd Okręgowy Dla Warszawy Pragi w Warszawie, podtrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Południe w Warszawie z dnia 24.08.2018 r, w którym J.Ł., opiekunka czterech psów w typie rasy Amstaff, została uznana winną znęcania się nad psami. J. Ł. Otrzymała dwuletni zakaz posiadania wszelkich zwierząt, a Ryjek, Lakusia, Czarna i Jaro przeszli pod opiekę Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!

Kontynuuj czytanie

Aslan, dzielny i kochany kocurek, który walczy o sprawność... Poznaj jego historię!

Aslan to dzielny kocurek, który walczy o sprawność... Niestety, jego jedyną szansą jest kosztowna operacja, która przekracza możliwości finansowego jego opiekunów. Historia kocurka jest wzruszająca, zachęcamy was do przeczytania o jego losach. Opowiada Pani Joanna, która go uratowała, pokochała i dała szansę na życie...

Kontynuuj czytanie

Opiekunowie zwierząt zapłacą podatek za swoich pupili – wzrasta VAT za leki weterynaryjne

Leczenie zwierząt to bardzo droga sprawa. Wie o tym każdy opiekun psa, kota czy innego zwierzaka. Wiemy o tym my, bo nasza kampania Zaginął Dom zajmuje się właśnie gromadzeniem środków na leczenie zwierząt.

Kontynuuj czytanie

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"805949.56"}] [{"count":"487"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.