Śmierć jeży w Gorzowie Wielkopolskim – to była rzeź...

martwe jeze1Znowu ktoś nie pomyślał, nie można ustalić winnych, a ucierpiała przyroda i niewinne zwierzęta. Urząd miasta w Gorzowie Wlkp. zlecił koszenie trawy oraz przycięcie gałęzi na jednej z działek należących do miasta. Wykonawca wjechał na teren ciężkim sprzętem, niszcząc wszystko co stanęło na jego drodze. Zginęły zimujące na tym terenie jeże.

Małe bezbronne, pogrążone we śnie zimowym zwierzaki nie miały żadnej szansy z ciężkim sprzętem. Przypominamy, że jeże w Polsce objęte są ścisłą ochroną, co oznacza, że człowiek absolutnie nie powinien ingerować w środowisko jeży. Zabronione jest ich pozyskiwanie, przemieszczanie, niszczenie i oczywiście zabijanie.

Zdarzenie miało miejsce 14 lutego 2020 r na ulicy Niepodległości w Gorzowie na ponad 5 hektarowej działce. Na miejsce przyjechała policja oraz przedstawiciele OTOZ Animals Gorzów. Niestety policja skłania się ku umorzeniu śledztwa ze względu na „niezamierzony czyn mordu”.

W sieci powstała petycja, która żąda ukarania sprawców tej masakry. Jeśli również jesteście za tym by winni ponieśli konsekwencje, koniecznie podpiszcie petycję i podajcie ją dalej. Petycja dostępna jest >>TUTAJ<<

martwe jeze2

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"854000.95"}] [{"count":"521"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.