Joaquin Phoenix uratował krowę i jej tygodniowego cielaka przed rzeźnią!

JoaquinPhoenixCalf1

Joaquin Phoenix nie rzuca słów na wiatr. Jeszcze nie ucichły echa jego płomiennej przemowy podczas ceremonii rozdania Oscarów, a aktor znowu szokuje cały świat, tym razem przekuwając słowa w czyny.

Aktor uratował krowę i jej zaledwie 1 tygodniowe dziecko przed śmiercią w rzeźni Manning Beef w Kalifornii. Wspaniałe jest to, że aktor nie wykupił zwierząt. Ich uwolnienie wynegocjował wraz z innymi aktywistami, do których zaliczała się również narzeczona aktora Rooney Mary.

Ratowanie zwierząt został uwiecznione w krótkim dokumencie, możemy w nim usłyszeć jak Phoenix rozmawia z właścicielem rzeźni, Anthonym DiMaria, który starał się wyjaśnić aktorowi, że krowy, które eksploatuje, po tym jak przestają już dawać wystarczającą ilość mleka, są traktowane „po ludzku” gdyż ich śmierć w rzeźni następuje w ciągu 60 sekund. Aktor zdecydowanie się z tym nie zgodził, i mówił, że zwierzęta nie powinny być kupowane tylko po to aby je zabić.

Ostatecznie, po krótkiej wymianie zdań, grupie aktywistów udaje się zabrać krowę i cielaka. Zwierzaki otrzymały imiona Liberty i Indigo  i zostały przetransportowane do Acton w Kalifornii, gdzie znajduje się Farm Sanctuary. Będą tam mieszkać razem z innymi uratowanymi zwierzętami hodowlanymi.

Joaquin Phoenix całą akcję podsumował słowami: „Nigdy nie sądziłem, że znajdę przyjazną osobę w rzeźni, ale spotykając Anthony'ego i otwierając mu serce, zdałem sobie sprawę, że być może więcej nas łączy niż dzieli. Bez jego aktu dobroci Liberty i jej cielę Indigo spotkałaby straszna śmierć.

Chciałbym aby widok dorastającej Indigo u boku jej matki Liberty w Farm Sanctuary, przypominał nam, że przyjaźń można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i bez względu na dzielące nas różnice, zawsze powinniśmy kierować się życzliwością i współczuciem”.

Liberty i Indigo to piąta para krów i ich cieląt, uratowanych przez organizację Los Angeles Animal Save. Jest to organizacja, która organizuje czuwania dające świadectwo zwierzętom wiezionym na rzeź. Joaquin Phoenix często uczestniczy w tych spotkaniach.

Polskich czytelników zapraszamy na profil kampanii Białe Kłamstwa.

Źródło: Joaquin Phoenix rescues cow and her week-old calf from slaughterhouse

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"854000.95"}] [{"count":"521"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.