Uwaga Warszawo! Ruszają bezpłatne czipowanie oraz kastracje psów i kotów!

czipowanie piesmale

Warszawiacy znowu mają okazję zaczipować swoje zwierzaki. Warto to zrobić, ponieważ zwiększa to bezpieczeństwo naszych pupili. Ale to nie wszystko. Stolica dołoży się również do kastracji czworonogów.

Czipowanie psów i kotów zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo naszych zwierząt. Jeśli z jakiegoś powodu nasz pupil zaginie, zdecydowanie łatwiej będzie zlokalizować jego opiekuna i sprawić, że szybciej wróci do domu. Jedyne o czym musimy pamiętać, to to, aby dane w bazie były aktualne. Dlatego czipując zwierzaka dokładnie wypytajmy lekarza weterynarii jak aktualizować dane w przypadku zmiany telefonu lub adresu.

Kastracja natomiast, to najlepszy sposób zapobieganiu bezdomności zwierząt. Kiedy w schroniskach pełno jest psów i kotów, które prawdopodobnie nigdy nie znajdą domu, nie powinniśmy sprowadzać na świat kolejnych maluchów. Kastracja ma też swoje uzasadnienie medyczne: w przypadku suk i kotek jest profilaktyką ropomacicza oraz nowotworów sutka. Kotki mają też bardzo intensywne ruje. Kastracja jest znacznie bezpieczniejsza niż ciągłe podawanie środków hormonalnych zmniejszających natężenie rui.  Samce z kolei dzięki kastracji mogą uniknąć poważnej choroby jaką jest nowotwór jąder i prostaty.

czipowanie kotmaleWłaściciele psów i kotów mieszkający w Warszawie mogą skorzystać z miejskiego programu bezpłatnego zaczipowania zwierzęcia, w jednym z wybranych zakładów leczniczych (bez względu na dzielnicę zamieszkania). Akcja trwa do 31 grudnia 2020 r. (lub do wyczerpania środków finansowych).

Jeśli chodzi o kastrację, to miasto pokrywa koszty wizyty kwalifikującej, narkozy, samego zabiegu kastracji, pooperacyjnej wizyty kontrolnej oraz zdjęcia szwów.

Wykaz lecznic w których można zachipować zwierzę lub poddać je zbiegowi kastracji, oraz inne wskazówki dla opiekunów zwierząt, dostępne są >>TUTAJ<<

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"854000.95"}] [{"count":"521"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.