6 mln dolarów by podziękować za uratowanie psa i wesprzeć lekarzy weterynarii


Scout

Zwierzęta, psy i koty, to nasi najbliżsi członkowie rodziny. Nic zatem dziwnego, że kiedy nasz przyjaciel zachoruje, robimy wszystko co w naszej mocy aby mu pomóc. Niestety zwierzaki chorują coraz częściej i ciężej.

Tak też było w przypadku golden retrievera Scouta, który rok temu zachorował na nowotwór, a lekarze właściwie nie dawali mu szans na przeżycie. Jego opiekun, David MacNeil, CEO firmy Weathertech, zajmującej się produkcją akcesoriów samochodowych, szukając pomocy trafił na weterynarzy z University of Wisconsin School of Veterinary Medicine. Scout przeszedł skomplikowane leczenie, między innymi chemioterapię oraz radioterapię i... okazało się, że lekarze uratowali psiakowi życie.

David MacNeil, jest tak bardzo szczęśliwy, że za 6 milionów dolarów wykupił reklamę w przerwie rozgrywek Super Bowl. 30 stycznia, w czasie wykupionego czasu antenowego opowiedział o walce o życie Scouta, podziękował lekarzom oraz uczulił opiekunów zwierząt na choroby jakie dotykają ich podopiecznych. Na koniec spotu, widzowie dostali link, który umożliwi przekazanie darowizny na rzecz Uniwersytetu Medycy Weterynaryjnej. David, zapytany, dlaczego sam nie przekazał pieniędzy na szkołę, tylko wykupił za nie tak drogą reklamę, odpowiedział, że jego celem było podniesienie świadomości wśród opiekunów zwierząt i chciał aby widzowie sami przekazywali datki.

Mark Markel, dziekan School of Veterinary Medicine, pochwalił reklamę. „To niesamowita okazja nie tylko dla University of Wisconsin-Madison i School of Veterinary Medicine, ale w ogóle dla weterynarii na całym świecie” - powiedział Markel dla WMTV. „Cieszymy się, że możemy podzielić się z widzami Super Bowl tym w jaki sposób nasz zawód przynosi korzyści ukochanym zwierzętom takim jak Scout".

 

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"854000.95"}] [{"count":"521"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.