2019 rok był intensywny ale pomogliśmy 104 psom, 78 kotom i 1 jeżowi!

podsumowanieMiniony, 2019 rok, zaczęliśmy jako akcja Zaginął Dom, a skończyliśmy jako program Ratuj Przyjaciela. Stworzyliśmy też nową, nowoczesną platformę zbiórkową, dzięki której jeszcze łatwiej możecie wspierać leczone zwierzęta. Dzięki Waszej pomocy pomogliśmy aż 104 psom, 78 kotom i 1 jeżowi – nieźle jak na taką małą inicjatywę, prawda?

Akcja Zaginął Dom działa już blisko 9 lat. Przez ten cimage000000 4zas przeszliśmy bardzo wiele i wiele razy się zmienialiśmy. Początkowo głównym celem działania tej inicjatywy, było wsparcie osób ratujących zwierzęta, nie zrzeszonych w żadnej organizacji. Chcieliśmy zachęcać ludzi, na których drodze stanęło potrzebujące zwierzę, aby nie oddawali go do schroniska lub fundacji (które są obciążone zbyt dużą ilością zwierząt) tylko sami stworzyli mu tzw. Dom Tymczasowy. W zamian oferowaliśmy pomoc w zbieraniu środków na leczenie i utrzymanie zwierzęcia oraz w szukaniu nowego, stałego już domu.

Nieoczekiwanie okazało się, że nasza akcja wypełniła niezagospodarowaną do tej pory lukę na rynku działań charytatywnych, a mianowicie pomoc w leczeniu zwierząt, które choć dom mają, to jednak ich opiekunowie sami są w bardzo trudnej sytuacji życiowej i materialnej.kuczynska

Jak sama nazwa wskazuje, „akcja” miała być... akcją, czymś co działa przez jakiś czas, pomaga, a następnie się rozwiązuje. Jednak potrzebujących jest tak dużo i ciągle przybywa, że z roku na rok przedłużaliśmy termin wygaśnięcia, aż... do 2019 roku, kiedy stwierdziliśmy, że nie możemy zniknąć, po prostu nie możemy... I tak narodził się program Ratuj Przyjaciela – program, czyli coś trwałego, a nazwa nawiązuje do tego w czym się przez te lata wyspecjalizowaliśmy, do ratowania naszych i Waszych przyjaciół. Jesteśmy dumni, że zwracają się do nas opiekunowie zwierząt, wolontariusze, a nawet same lecznice weterynaryjne, a my, niemal w każdym przypadku, możemy pomóc.

TimurW 2019 roku zorganizowaliśmy 112 zbiórek i zebraliśmy łącznie 222 612,42 zł.

Nasze wydatki wyglądały następująco:

 • Leczenie zwierząt: 151 510,85 zł
 • Zakup karmy dla zwierząt: 4 989,94 zł
 • Płatności za hoteliki dla psów uratowanych przez wolontariuszy: 39 796,80 zł
 • Inne wydatki, takie jak opłaty bankowe, księgowe, zbudowanie nowej platformy www, zakup środków na kleszcze, posłań, postawienie budy, ale również kastracje zwierząt, chipowanie i (niestety) eutanazje itp.: 25 063,9jezyk5 zł

W sumie pomogliśmy 104 psom, 78 kotom oraz... 1 jeżykowi!

Nasz program to bardzo mała inicjatywa, za którą odpowiadają zaledwie dwie osoby, jednak jesteśmy dumne, z tego co udało nam się osiągnąć i mamy nadzieję, że rok 2020 będzie równie dobry, albo nawet lepszy! Będziecie z nami?

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"854000.95"}] [{"count":"521"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.