Kaja przestała chodzić, szukamy przyczyny - POMÓŻ!

Mamy

1894.00 zł

pies
potrzebujemy

2500.00 zł

Darczyńcy: 45

Koniec zbiórki: 09.02.2020

Kaja trafiła do przestrzeni mojego życia 6 lat temu. Przejeżdżałam wieczorem ulicą i kątem oka zobaczyłam na trawniku zwiniętą w kulkę jasną plamę. Myślałam, że to potrącony kot. Zatrzymałam auto, podeszłam. "Kot" okazał się malutkim pieskiem. Chudym, zadredzonym, z sierścią pełną liści i patyków. Nie myślałam długo i po pół godzinie piesek wcinał w moim domu ryż z puszką, a dzieciaki szykowały mu posłanie. "Piesek" okazał się przesympatyczną sunią. Nazwaliśmy ją Kaja.

KajaPonieważ mieliśmy 3 własne psy było oczywiste, że będziemy szukać dla Kai domu. Ale najpierw badania, diagnostyka, odrobaczenie, szczepienie itd. Okazało się, że sunia jest w ciąży. A więc sterylizacja aborcyjna. Potem dochodzenie do siebie, potem trzeba było odczekać ze szczepieniami, bo po narkozie nie wolno, potem szczepienia, potem po szczepieniach musi dojść do siebie… W krótkim czasie Kaja została moim cieniem. "Gdzie ty, tam i ja Kaja". I tak było. Choćby nie wiem jak twardo spała, gdy usłyszała, że idę na piętro tup, tup, tup i jest przy mnie. Cały czas przy mnie, cały czas blisko. Mały Elfik. Mały Towarzysz. Mały Cień. Pewnych rzeczy nie robi się psu... I Kaja została u nas na "czwartego". Nigdy nie sprawiała problemów, nigdy nie chorowała.

Kaja02Kilka dni temu potknęła się na trawie. Zwróciłam uwagę, ale nie skupiłam się na tym. Ot, dołek. Ale gdy w ciągu dnia powtórzyło się to jeszcze dwa razy następnego dnia już byliśmy u naszego lekarza wet. Potem u neurologa. Teraz czekamy na rezonans. Kaja nie może wstawać. Gdy ją postawię na łapki przejdzie parę kroków i upada na pierwszej nierówności. I nie może się podnieść. Tylko leży i prosi o pomoc. Co dolega Kai? Najbliższe dni pewnie dadzą odpowiedź. Co podejrzewa lekarz?
Podejrzenie niestabilności OA/AA, w dalszej kolejności dyskopatia, ewentualnie zmiana o charakterze rozrostowym w szyjnym odcinku rdzenia kręgowego…

OPIS LEKARSKI >>TUTAJ<<

Przed nami seria szczegółowych badań, wizyt. Koszty? W tysiącach… Bardzo proszę o poMOC! Bez waszego wsparcia nie udźwignę kosztów walki o zdrowie Kai. Po prostu nie dam rady…

Aktualizacja 26.11.2019

Kaja000Ratunku! Dotychczasowe badania Kai kosztowały już 1450 zł, a potrzebne są kolejne - w tym kosztujące 500 zł EMG, które wykonuje się w narkozie i podczas którego przez ciało przesyłane są impulsy elektryczne, co ułatwi dalsze rozpoznanie. Kajusia jest na ten moment pod opieką specjalisty od chorób obwodowych.

Zbiórka idzie źle, ale Kaja bardzo potrzebuje Waszego wsparcia, bo bez pieniędzy ze zbiórki nie będzie dalej jak jej badać i leczyć! Potrzebujemy pieniędzy, potrzebujemy waszej poMOCY!

 

 

Aktualizacja 29.11.2019

Kochani, mamy wyniki badania EMG. Wiemy na czym stoimy. Diagnoza: "cechy neuropatii aksalno-demielinizacyjnej z przewagą zmian w kończynie piersiowej (nerw łokciowy) względem kończyny miednicznej (nerw piszczelowy). Próba miasteniczna bez dekrementu miastenicznego". Neuropatia wskutek stanu zapalnego o nieznanym podłożu.

Kaja101Mnożą się pytania... Co dalej? Jak będzie wyglądało dalej Kai życie? Czy to wyrok? Jak Kaja zareaguje na leki? Będzie lepiej czy gorzej? Czy proces się zatrzyma czy Kaja dalej będzie...zanikać? Po trzech tygodniach choroby Kaja schudła pół kilograma. To bardzo dużo. Waży teraz 3,8 kg. Ma bardzo duże zaniki mięśniowe. Leżała całymi dniami, więc trudno się dziwić. Teraz wiemy co robić i będziemy walczyć. Staramy się ćwiczyć w domu. Kajka chodzi w szeleczkach na smyczy nawet po smaczka z pokoju do kuchni a każdy krok jest dużym sukcesem. Bardzo często się przewraca i nie może się podnieść. Ale są też dobre wieści. Kaja w stosunku do badania sprzed kilku dni ma lepsze, mocniejsze odruchy rdzeniowe. Być może choroba została zahamowana, być może miała lepszy dzień. Ale cieszymy się z każdej poprawy niezależnie od jej przyczyny.

Lekarz zalecił rehabilitację. Wiadomo bieżnia wodna najlepsza, najbardziej skuteczna. Podczas zabiegu pracuje większość mięśni, nie tylko w łapkach. Niestety.... Żeby bieżnia przynosiła efekty trzeba "pływać" co najmniej dwa razy w tygodniu. Biorąc pod uwagę, że do tej pory diagnostyka i konsultacje Kai pochłonęły prawie 2 tys złotych ćwiczenia na bieżni są poza naszym zasięgiem...

Aktualizacja 09.12.2019

KajaPoleKochani, taka mała, a taka dzielna i wielka duchem. Kaja wciąż walczy o powrót do sprawności. Właśnie rozpoczęła intensywną rehabilitację, jeździ na pole magnetyczne. No i musi chodzić i ćwiczyć mięśnie, które całkiem się poddały. Powalczcie razem z Kają, dorzućcie do jej skarbonki!

Koszty są bardzo duże, a rehabilitacja będzie długotrwała. Bez waszego wsparcia nie będziemy w stanie zapłacić za wszystkie zabiegi. Prosimy nie zostawiajcie tej kruszybki bez poMOCY!

 

 

 

Aktualizacja 12.12.2019

Mamy nowe wieści prosto od opiekunmi Kai- Kaja zachorowała 5 tygodni temu.  Ze zdrowego, nigdy nie chorującego psa, w ciągu dwóch dni zamieniła się w leżąca, wiotką szmatkę... DIAGNOZA: polineuropatia aksanalno demielinizacyjna.  Jej leczenie i diagnostyka pochłonęły mnóstwo pieniędzy.  Ale dzięki Wam, dzięki Waszej hojności i gestom Wspaniałych Ludzi wiem, że nasza wspólna walka o zdrowie Kai się uda.

Kaja21Po 5 tygodniach walki, po ciągłym upadaniu i podnoszeniu psa, wylanych morzach łez, wstawaniu w nocy i sprawdzaniu czy mięśnie odpowiedzialne za oddychanie pracują, choroba wreszcie powoli odpuszcza. Kaja lepiej się czuje. Nie krztusi się wodą, nie przełyka jedzenia z trudem. Chodzi. Na sztywnych, zniszczonych łapach, ale chodzi.  Przytyła 0,4 kg. Niestety choroba pozostawiła po sobie zgliszcza w jej organiźmie. Po 5 tygodniach leżenia w łapach nie ma mięśni. Łapy sztywne a jej uda to "puste worki". Przed nami kolejne tygodnie walki o odzyskanie sprawności. Wierząc, że będziecie dalej nam kibicować zaczęliśmy rehabilitację na bieżni wodnej. Kaja musi przejść na bieżni min 10 zabiegów. To koszt 800 zł.

 

Dobrzy ludzie udzielili mi kredytu, za co jestem bardzo wdzięczna, ale muszę oddać co do złotóweczki. Dlatego proszę... bądźcie z nami, wspierajcie nas i kibicujcie dzielnej Kai! Dziękuję za każdą złotówkę! Dziękuję za każdy gest! Dziękuję za każde udostępnienie! I za każdego Kajka...tfu....lajka! ♥️ 

NASZ CEL: 2500 ZŁ

INFORMACJA DLA DARCZYŃCÓW

Darczyńcy

 • wtorek
  14 stycznia
  Donator anonimowy wpłacił/a 10 zł
 • czwartek
  09 stycznia
  Donator anonimowy wpłacił/a 10 zł
 • niedziela
  05 stycznia
  Ewelina Migalska wpłacił/a 10 zł
 • sobota
  04 stycznia
  Donator anonimowy wpłacił/a 20 zł
 • piątek
  27 grudnia
  Donator anonimowy wpłacił/a 20 zł
Brak Raportu
Mamy

1894.00 zł

potrzebujemy

2500.00 zł

Darczyńcy: 45

Koniec zbiórki: 09.02.2020

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"844507.45"}] [{"count":"513"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.