Lila walczy o każdy oddech... Możemy pomóc!

Mamy

289.50 zł

pies
potrzebujemy

2000.00 zł

Darczyńcy: 8

Koniec zbiórki: 30.12.2022

Martyna- wolontariuszka Vivy o wielkim sercu dla zwierząt- adoptowała Lilę w kwietniu 2016 roku. Pół roku wcześniej kotka została uratowana z mazowieckiej wsi jako ok. roczne, bardzo chore biedactwo. Wyjątkowo ciężko przeszła caliciwirozę, ledwo udało się ją uratować. Mimo że do adopcji została wydana teoretycznie zdrowa, Martyna dostała informację, że „kotka może wykazywać oznaki przewlekłego zapalenia górnych dróg oddechowych”. I niestety – te powikłania trwają do dzisiaj. Od 6 lat Lila jest pod stałą opieką weterynarzy z przychodni Vet-Point, a segregator z jej dokumentacją medyczną jest grubszy niż niejednego ludzkiego pacjenta. W roku 2018 wykonano tomografię komputerową głowy oraz rinoskopię, z których wynikło, że koteczka ma tak zniszczone małżowiny nosowe, że najprawdopodobniej będzie mieć katar do końca życia.

Raz jest lepiej, raz gorzej – czasem kilka miesięcy kicia oddycha po prostu jak Darth Vader, ale raz na kilka miesięcy wraca jej katar, kichanie i wypływ z oczu. Poza tymi problemami Lila cierpi na nawracające zmiany skórne (w niektórych miejscach na ciele ma przełysienia, bo futerko nie zawsze odrasta) oraz zapalenia pęcherza. Na stałe bierze leki na poprawę odporności – mimo że jest kotkiem niewychodzącym, przechodziła już między innymi gronkowca, toksoplazmozę i giardiozę...

W październiku 2021 nastąpiło duże pogorszenie oddychania; po zrobieniu wymazu okazało się, że tym razem w nosie wykryto pałeczkę ropy błękitnej. Jednocześnie powróciło łysienie i łuszczenie się skóry na łapce oraz zapalenie pęcherza – na leczenie Lilki Martyna w okresie październik-grudzień wydała prawie 2 tysiące złotych...

Po przeczytaniu opisu medycznego Lili można pomyśleć, że jest to biedny, chory, smutny, leżący kotek. Nic bardziej mylnego! Lilka to bardzo żywiołowa, ciekawska i wesoła koteczka, która uwielbia zabawę wędką z piórkami i jest wielkim przytulaskiem. Od początku adopcji mieszka ze swoją towarzyszką Herą (również adoptowaną, tylko kilka miesięcy wcześniej) – kotki kochają się jak prawdziwe siostry; śpią razem, myją się i jedzą z jednej miski. Co ciekawe, Hera jest prawie zupełnie zdrowa (poza epizodycznymi przypadkami zapalenia pęcherza), mimo że dziewczyny potężnie wymieniają płyny ustrojowe. Przez lata Lila przywykła do wizyt u weterynarza, które absolutnie jej nie stresują – zawsze zwiedza, wspina się na meble i siada lekarzom na kolanach  Osoba wykonująca jedno z badań EKG powiedziała, że nigdy w swoim życiu nie widziała jeszcze tak zrelaksowanego kota w gabinecie!

Lila kocha absolutnie każdego – w domu każdy gość musi się z nią zawsze przywitać, bo kicia nie spocznie, dopóki nie zostanie pogłaskana. Chodzi przy nodze jak pies i zawsze towarzyszy we wszystkich domowych czynnościach, od sprzątania, przez gotowanie, po prace remontowe. Aż trudno uwierzyć, że tak ciężko chory kot ma taką wolę życia!

Darczyńcy

 • sobota
  31 grudnia
  Marek wpłacił/a 30 zł
 • piątek
  09 grudnia
  Donator anonimowy wpłacił/a 100 zł
 • poniedziałek
  14 listopada
  Krystian Maciejewski wpłacił/a 0,5 zł
 • poniedziałek
  07 listopada
  Anna Stołecka wpłacił/a 50 zł
 • sobota
  30 kwietnia
  Donator anonimowy wpłacił/a 48 zł
Brak Raportu
Mamy

289.50 zł

potrzebujemy

2000.00 zł

Darczyńcy: 8

Koniec zbiórki: 30.12.2022

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"854000.95"}] [{"count":"521"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.