Erys – 5 miesięczna koteczka – czy zostanie kaleką? Pomóżmy malutkiej uratować łapkę...

Mamy

903.00 zł

pies
potrzebujemy

2200.00 zł

Darczyńcy: 11

Koniec zbiórki: 28.04.2020

Erys00Erysa to 5 miesięczna koteczka, ofiara braku sterylizacji, niechciany miot rozdawany na ulicy, każdemu kto wyciągnął ręce. Niestety taki widok to ciągle częsta praktyka w Polsce, nawet w Warszawie... Tak właśnie na Erys trafił Mykhailo, młody student mieszkający obecnie w Warszawie. Mykhailo zrobiło się żal kociaków, tak bezrefleksyjnie rozdawanych każdemu kto się zatrzymał. Nie wiedział co z tym zrobić, jak pomóc maluchom, ale wiedział, że może pomóc chociaż jednej, małej czarnej dziewczynce, na którą jakoś nie było chętnych. Bojąc się aby wieczorem kicia nie znalazła się na ulicy, zabrał malutką do siebie.

Erys okazała się niezwykle wdzięczną i kochającą towarzyszką, ale też psotną, rozbieganą łobuziarą. Uwielbia się bawić, skakać, wszędzie jej pełno.

Podczas właśnie takich wygłupów doszło do nieszczęścia- Erys w rozbiegu wskoczyła na stół, na którym nie dała rady wyhamować i... spadła z drugiej strony tak nieszczęśliwie, że już nie mogła się podnieść.

Erys01Mykhailo na początku nawet nie wiedział co się stało, ale po chwili wiedział, że jest źle. Razem z kolegą, który lepiej mówi polsku, pojechali do najbliższej lecznicy, gdzie wykonano prześwietlenie RTG. Badanie wykazało, że kotka doznała złamania kości udowej w połowie trzonu z przemieszczeniem, bez odłamowe. Konieczna była natychmiastowa konsultacja ortopedyczna, operacja i... pieniądze... Których student utrzymujący się ze stypendium oraz wsparcia rodziny, po prostu nie ma...

OPIS LEKARSKI >>TUTAJ<<

Mykhailo przyjechał do nas osobiście prosić o pomoc. Nie mogliśmy odmówić. Koteczka bardzo cierpiała, operacja był konieczna by ratować to małe kocie dziecko.

Malutka jest już po operacji, mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze się goić. Potrzebujemy też pieniędzy 2 200 zł na opłacenie kosztów badań, leków i samej operacji, a także wizyt pooperacyjnych. Za ok. 3 miesiące konieczna będzie reoperacja wyjęcia szyny. Malutka cały czas rośnie, dlatego trzeba będzie usunąć szynę kiedy już kość się zrośnie. Bardzo prosimy o pomoc!

NASZ CEL: 2200 ZŁ

INFORMACJA DLA DARCZYŃCÓW

Darczyńcy

 • piątek
  24 kwietnia
  Donator anonimowy wpłacił/a 15 zł
 • środa
  22 kwietnia
  Donator anonimowy wpłacił/a 10 zł
 • piątek
  17 kwietnia
  Anita wpłacił/a 10 zł
 • czwartek
  16 kwietnia
  Adam Kolbuch wpłacił/a 50 zł
 • poniedziałek
  13 kwietnia
  Donator anonimowy wpłacił/a 20 zł
14 Maj 2020
Erys przeszła skomplikowana operację składania kości udowej. Aby kość dobrze się zrosła, lekarz musiał wstawić odpowiednią śrubę. Koszt operacji wyniósł 1980 zł. 13 maja Erys miała wyjętą płytkę (trzeba było to zrobić, bo koteczka rośnie). Wszystko poszło wspaniale. Erys jest zdrowia,a przed nią długie lata życia. Mikchail obiecał, że już nigdy nie dopuści do tego, by jego przyjaciółce stała nie krzywda.
Mamy

903.00 zł

potrzebujemy

2200.00 zł

Darczyńcy: 11

Koniec zbiórki: 28.04.2020

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"854000.95"}] [{"count":"521"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.