Jak działała akcja Zaginął Dom w 2016 roku?

Podsumowanie 2016Nasi sympatycy, osoby, które są z nami od dawna, wiedzą, że Zaginął Dom to zainicjowana przez Fundację Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! akcja, która pomaga bardzo zaniedbanej dotąd grupie zwierząt. Czyli komu? Zwierzętom pod opieką prywatnych osób, które jednak z powodu własnej, trudnej sytuacji, nie mogą w danym momencie udźwignąć trudu jakim jest opieka nad zwierzęciem.

 Kim są ci ludzie?

 • To wolontariusze działający w różnych organizacjach, ludzie którzy wyciągają zwierzęta ze schronisk lub nie dopuszczają do tego aby zwierzęta do schroniska trafiły.
 • To osoby prywatne, które do tej pory nie zajmowały się pomocą zwierzętom, ale los postawił na ich drodze taką biedę w potrzebie i nie umiały odwrócić od niej swojego wzroku.
 • Wreszcie są to osoby, które mają swojego zwierzaka od lat, ale znalazły się w trudnej sytuacji i w danej chwili nie są w stanie podołać opiece nad nim.

Pomoc akcji Zaginął Dom dotyczy tylko i wyłącznie zwierząt. To one są beneficjentami naszych zbiórek. Nie mamy możliwości pomagania ludziom! Naszym celem jest ratowanie zwierząt i to na nich się skupiamy organizując środki na ich leczenie lub/i utrzymanie.

podsumowanie roku 2016 - BandżiPodsumowanie roku 2016 - ToffikTrzeba też pamiętać, że pomoc Zaginął Dom jest doraźna, kończy się z chwilą zakończenia zbiórki i wydania środków na cel, który był założony. Nasza akcja nie zdejmuje odpowiedzialności z opiekunów zwierząt. Nadal opiekun jest zobowiązany do zapewnienia zwierzakowi koniecznej pomocy, leczenia i utrzymania. Akcja nie będzie utrzymywała zwierzęcia do końca jego życia.

Podsumowani eroku 2016 - MiniaNaszym celem jest pomoc w przetrwaniu najtrudniejszych chwil.

Staramy się wywiązywać z podjętych zobowiązań najlepiej jak umiemy. A dzięki Waszej, naszych sympatyków, pomocy – idzie nam całkiem dobrze.

Zaginął Dom nie istniałby bez Was, naszych Darczyńców oraz Przyjaciół.

To Wy, za naszym pośrednictwem ratujecie miłość, ratujecie przyjaźń, ratujecie zwierzęta, które w innych okolicznościach straciłby domy lub nawet umarły… 2016 rok był bardzo ciężki. Akcja Zaginął Dom zyskuje coraz większy rozgłos, a to oznacza zgłaszanie się kolejnych zwierzaków w potrzebie… Jednak dzięki Wam daliśmy radę! W zeszłym roku, na zbiórkach Zaginął Dom zebraliśmy łącznie 182 634,57 zł. Na leczenie zwierząt wydaliśmy ponad 200 000 zł…

Skąd brakująca kwota? Dodatkowe pieniądze zebraliśmy sprzedając fanty na naszym charytatywnym Allegro oraz z 1%, który przekazaliście nam za 2015 rok. W 2016 roku pomogła nam również firma ZooPLUS, wramach swojej akcji ZooLove... Wszystkie środki zostały wyadne na karmę, sterylizacje i kastracje oraz na leczenie zwierząt...

podsumowanie roku 2016 - DukaRazem pomogliśmy wielu zwierzakom…

 • Kupiliśmy karmę dla bezdomnych psów i kotów w Szczebrzeszynie.
 • Ufundowaliśmy budę dla pewnego psiaka ze Szczebrzeszyna, który całe życie spał pod gołym niebem, ale wydoptowany, wrócił do rodziny, którą kochał pomimo wszystko. Teraz ma dużą i ciepłą budę i mieszka tam gdzie sam sobie wybrał.
 • Leczyliśmy kota Piotrusia, który zapadł na ciężką do zdiagnozowania chorobę
 • Leczyliśmy Nellę, która porzucona przez ludzi, kilka tygodni koczowała w rowie
 • Zebraliśmy środki na uratowanie Bubu, 4-tygodniowego kociaka, który raczej nie został porzucony przez kocią mamę, a odebrany mamie przez okrutnych ludzi, którzy zabawili się maleństwem, a później je porzucili.
 • Przekazaliście pieniądze na kastrację Simby – psiaka po wypadku, dzięki Wam, chłopak zaczął nowe życie
 • 2000 zł było potrzebne na leczenie June, samotnej, głodnej i przestraszonej koteczki, która nie radziła sobie sama i tej „wolności” omal nie przypłaciła życiem.
 • Dzięki Wam 1200 zł na operację oczu zebrał kociak Bandżi z kocim katarem.
 • Także dzięki Wam, pewna wiejska suczka już nigdy nie urodzi niechcianych szczeniąt
 • Przekazaliście 2000 zł na uratowanie życia Dobrusi, która przez dwa tygodnie koczowała na wycieraczce…

To tylko niektóre zwierzaki, do poprawy losu lub wręcz uratowania życia się przyczyniliście. W sumie pomogliśmy razem 48 psom oraz 55 kotom… Nie sposób wymienić podsumowanie roku 2016 - Bellatu wszystkich zwierzaków, ale ich zbiórki są na stronie Zaginął Dom i w każdej chwili możecie do nich zajrzeć, lub wysłać do nas maila z pytaniem.

Dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami! Dziękujemy, że w nas wierzycie i nas wspieracie! Wasza POMOC ratuje MIŁOŚĆ!!!

Jeśli cenisz to co robimy POMÓŻ NAM POMAGAĆ!!!

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"844507.45"}] [{"count":"513"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.