Border Collie, który odnalazł się po 7 latach!

border_collie_zaginiony_odnalezionySammy, jak każdy szczeniak, cieszył oczy mięciutkim futerkiem, przymilnym usposobieniem oraz niezwykłą chęcią do zabawy. Jako sześciomiesięcznego malucha, znali go wszyscy, mieszkający w okolicy sąsiedzi. Bo Sammy wylosował los na loterii, trafił do domu pełnego miłości, gdzie jego nowa rodzina wprost straciła dla malucha głowę. Wszystko działo się w 2006 roku w USA. Bez względu gdzie mieszkamy, w jakim kraju, na jakim kontynencie, wszędzie znajdą się okrutni ludzi, którzy pozazdroszczą nam szczęścia.

Tak też stało się i w tej historii. Pozostawiony na podwórku Sammy pewnego dnia zniknął i ślad po nim zaginął. Choć rodzina dołożyła wszelkich starań by psiaka odnaleźć, maluszek zapadł się pod ziemię. Sammy prawdopodobnie został skradziony.

Ludzie stracili nadzieję, na odnalezienie Sammego i po pewnym czasie w ich domu zamieszkał inny Border collie - Billie. Billie został oddany przez swojego opiekuna, który już dłużej nie mógł się nim opiekować. Pies stał się lekarstwem na rozpacz po stracie Sammego.

Ta historia ma swój nieoczekiwany ciąg dalszy. Bo po 7 latach, do Nikki i Simona zadzwonił pracownik Foothills Animal Hospital. Okazało się, że trafił tam Sammy, którego udało się zidentyfikować dzięki wszczepionemu microchipowi.

 border_collie_zaginiony_odnaleziony

Chory, smutny, samotny i bardzo skrzywdzony psiak, nie był w stanie opowiedzieć swojej historii. Tylko zmęczone oczy przekazywały jak wiele złego musiało go spotkać od życia.

Od czasu odnalezienia Sammego minęły trzy lata. Psiak wrócił od swojej rodziny. Zaprzyjaźnił się z Billim. Odnalazł radość życia.

Możecie zobaczyć zdjęcia psiaka tutaj: A Dog Who Vanished Without A Trace 7 Years Ago Finally Reappeared, And I Did His Photoshoot

Sammy odzyskał swoje życie dzięki wszczepieniu mu microchipa. Ale trudno nie napisać, że być może nigdy by nie zaginął gdyby jego opiekunowie nie pozostawili psa samego na podwórku. Znakujecie swoje zwierzęta, ale pilnujcie ich również! Nigdy nie wiecie, kto czai się za rogiem i jak strasznych rzeczy może się dopuścić.

border_collie_zaginiony_odnaleziony

 

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"844507.45"}] [{"count":"513"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.