Chcieli zrobić selfie? Zabili małego delfina?

Na Argentyńskiej plaży w miejscowości Santa Teresita rozegrał się prawdziwy dramat. Maleńki delfin wyrzucony na brzeg przez fale stał się ofiarą tłumu turystów, którzy chcieli zrobić sobie z im selfie.

Tłum uzbrojonych w telefony komórkowe ludzi podawał sobie bezbronne zwierzę z rąk do rąk. Każdy chciał mieć niepowtarzalne zdjęcie z maleńkim ssakiem - bezbronnym delfinem, przedstawicielem zagrożonego gatunku Franciscana (delfin mały,delfin La Platy). Szacuje się, że na świecie pozostało już tylko 30 tysięcy osobników ztego gatunku. Łatwo się domyślić, że delfin nie przeżył…

Zachowanie turystów potępiło wiele organizacji zajmujących się ochroną gatunkową zagrożonych zwierząt, w tym rzeczniczka Australia's arm of World Animal Protection, która w oficjalnym oświadczeniu dla telewizji ABC stwierdziła: „To potworne, nieszczęśliwe zdarzenie jest przykładem okrucieństwa przypadkowych osób, które można porównać z wykorzystywaniem zwierząt w rozrywce. W takiej sytuacji ludzie chcąc zaspokoić własną zachciankę, nie zastanawiają się nad potrzebami zwierzęcia.”

Źródło: Tiny dolphin killed by crowd of beachgoers for selfie in Argentina
Zdjęcia: Hernán Coria/Facebook

 

kliknij aby zobaczyć zdjęcie

kliknij aby zobaczyć zdjęcie

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"844507.45"}] [{"count":"513"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.