Pies jak anioł stróż

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Opiekunem i stróżem. Przekonała się o rym, chorująca na Parkinsona mieszkanka Palmdale na Florydzie (USA).

Judy Mühe ma dziś 76 lat i od dawna choruje na chorobę Parkinsona. Niestety jest osobą samotną. Mieszka jedynie z dwoma Goldenami: 10-letnim Higginsem i 4-letnim Dodgerem. Pewnego dnia pani Mühe bardzo nieszczęśliwie upadła w kuchni.

Z powodu silnego urazu w głowę straciła przytomność i spędziła aż dwa dni leżąc w kuchni na podłodze. Chwilami odzyskiwała świadomość, czuła wtedy, że jej dwa ukochane psy, leżą wiernie u jej boków, jeden z jednej strony, drugi z drugiej strony. Psy czuwały nad swoją przyjaciółką by nie zmarzła i nie zrobiła sobie jeszcze większej krzywdy.

Dopiero po dwóch dniach, do mieszkania Judy zapukała zaniepokojona przyjaciółka, która nie mogąc dodzwonić się do rannej kobiety, weszła do mieszkania za pomocą swojego klucza. Kathy Jacobs znalazła ranną kobietę w kuchni. Po obu stronach Judy leżały jej dwa psy.

Judy Mühe powiedziała stacji NBC, że w całym tym nieszczęściu, najważniejsze dla niej było to, że czuła obecność swoich psów. One nad nią czuwały i sprawiły, że kobieta nie czuła się samotna. To dzięki nim przetrwała i doczekała pomocy.


ABC Breaking News | Latest News Videos

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"844507.45"}] [{"count":"513"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.