Drony pomagają bezdomnym zwierzętom

Drony są już wykorzystywane na wszelkie możliwe sposoby. Teraz ratują bezdomne zwierzęta.

Tom McPhee założył Fundację pomagającą bezdomnym psom z terenów Huston (USA). Szacuje się, że w samym mieście i jego obrzeżach mieszka około miliona bezdomnych czworonogów.

A problem narasta ponieważ zwierzęta rozmnażają się i ciągle przybywają kolejne bezdomne psiaki, natomiast nie przybywa wolontariuszy, którzy mogliby przeczesywać teren w poszukiwaniu potrzebujących czworonogów.

Okazało się, że ludzi mogą zastąpić… drony. Tom McPhee za pomocą drona z zamontowaną kamerą która obraca się o 360 stopni jest w stanie zarejestrować obraz z tysięcy metrów kwadratowych terenu i odnaleźć szczeniaki, które są w potrzebie. Technologia GPS pozwala mu szybko zlokalizować psiaki i sprawia, że jego praca stała się bardziej efektywna. Jego celem jest skanowanie okolicy po czym ruszenie w teren wraz z innymi wolontariuszami by nieść pomoc bezdomnym zwierzakom.


Drony pomoga lokalizować bezdomne psy w Houston przez tomonewspl

 

drony_1.jpg

drony_2.jpg

drony_4.jpg

Źródło: Drony pomagają lokalizować bezdomne psy w Houston

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"844507.45"}] [{"count":"513"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.