Sasanka- psie dziecko ze złamanym kręgosłupem... BŁAGAMY O POMOC!

Mamy

11678.00 zł

pies
potrzebujemy

14000.00 zł

Darczyńcy: 437

Koniec zbiórki: 01.03.2016

Malutka Sasanka ma złamany kręgosłup - walczymy o jej powrót do zdrowia. W końcu to jeszcze psie dziecko… Sasanka to 3 miesięczne szczenię, które wpadło pod samochód. W wyniku odniesionych obrażeń suczka ma złamany kręgosłup - pierwsza propozycja wetów - eutanazja. Oczywiście, jest to najprostsza droga. I najtańsza. Ale nie dla nas! My walczymy póki istnieje choćby cień szansy… PROSIMY, POMÓŻCIE!

Sasanka2Suczka nie ma czucia bólu głębokiego w kończynach miedniczych. Mała nie oddaje sama kału, nie robi siusiu, trzeba ją specjalnie "wyciskać".

Wybraliśmy drogę ratunku. Zdecydowaliśmy się na operację. Z kilku względów:

Po pierwsze - to szczenię, taki organizm inaczej się regeneruje, jest silny, a mała ma przed sobą, miejmy nadzieję, całe życie.
Po drugie - jest cień szansy, może teraz malutki, ale jest, że uda się ją postawić na nogi.
Po trzecie – bardzo wierzymy, że pomogą nam zastosowane w jej przypadku komórki macierzyste. Droga metoda, ale według opinii weterynarzy warto spróbować.

Zostaliśmy potraktowani ulgowo, pierwsza porcja komórek została już podana, druga zostanie podana podczas operacji, w piątek. Potem pozostanie nam czekać na efekty. Są dwa scenariusze - Sasanka zacznie chodzić, będzie poddawana intensywnej rehabilitacji, i ten mniej optymistyczny - czeka ją psi wózeczek. Oba scenariusze mają jeden, pocieszający mianownik - będzie ŻYĆ!

OPIS LEKARSKI SASANKI >>TUTAJ<<

sasanka4Każdy, kto się chce przyłączyć do ratowania naszej małej Sasanki może nam pomóc dokonując darowizny w ramach prowadzonej zbiórki. Potrzeba nam naprawdę sporych pieniędzy - na "dzień dobry" aby pokryć koszt operacji, dwóch tur komórek macierzystych i hospitalizacji potrzebujemy ogromną sumę- ok. 7 tysięcy. Mission impossible? No co Wy, nie z Wami! Razem MUSI się udać! Możemy na Was liczyć? Czas ucieka nieubłaganie...

Aktualizacja 17.02.2016

SasankaSasanka przeszła operację kręgosłupa, która trwała 3h. Wszystko dlatego, że kręgosłup był bardzo naruszony, a szczenięce kosteczki kruchutkie i delikatne.
Było to spowodowane niedożywieniem, zapewne jeszcze w życiu płodowym.
 
Teraz Sasanka chodzi w specjalnym gorsecie. Malutka była na konsultacji u fizjoterapeuty - zalecono zakup ortez na przednie łapki, które Sasia krzywo stawia.
Muszą być zamówione w specjalistycznym sklepie na wymiar.
 
A teraz dobre wieści: Sasanka rusza jedną łapką, a gdy poczuje w zasięgu nosa jakiś smakołyk bardzo, bardzo chce stanąć! Próbuje podrzucić swoją psią pupkę i złapać pion.
Jeszcze jej to nie wychodzi ale widać, że w małym ciałku jest OGROMNA wola życia!
A na koniec prawdziwy CUD - Sasanka ma dom tymczasowy, a może nawet stały - ma tam psie i kocie towarzystwo, śpi na łóżku i "chodzi" po całym mieszkaniu.
Pies skazywany przez lekarzy na eutanazję żyje i cieszy się swoim szczenięcym życiem.

sasanka Sasnka  
Gorąco Was prosimy o pomoc finansową. Razem postawimy Sasankę na nogi!
 
Aktualizacja 10.03.2016
 
Mijają kolejne tygodnie od operacji Sasanki. Pod czujnym i czułym okiem swojej opiekunki
Sasanki ćwiczy i się rehabilituje. Na razie jest to rehabilitacja bierna - Sasanka ćwiczy "rowerek" i jest masowana. Na razie nie wpadamy w hura optymizm, ale Sasanka potrafi na 2-3 sek stanąć na tylnych nóżkach :) To efekt ćwiczeń i podanych komórek. Tymczasem walczymy dalej i prosimy o wsparcie - czynna rehabilitacja będzie odbywała się już w specjalistycznej przychodni i będzie pochłaniała spore koszty. Liczymy na Waszą poMOC! 
SasnkaA1SasankaA
 

Aktualizacja 16.04.2016

Sasanka bardzo dziękuje za pomoc, wsparcie i za to, że w nią wierzyliście! Dziś zamykamy zbiórkę, chociaż sunia nie uzbierała 100%. Ale na dziś sunia jest bezpieczna w przyjaznym hoteliku. Leczenie ogranicza się do rehabilitacji. A po opłaceniu faktur, zotstały pieniądze, które będą przeznaczone na hotelik oraz na rehabilitację! Serdecznie dziękujemy!

Zobaczcie faktury za Sasankę:

Sasanka ma Dom Stały

Aktualizacja 14.05.2016

Kochani! Mamy fantastyczne wiadomości!!! Sasanka ma dom stały! Zawsze warto walczyć do końca!!! Mało tego, sunia nawet robi po kilka kroków, je na stojąco. Oczywiście do końca życie będzie pieskiem niepełnosprawnym, ale to nie przeszkodzi jej w cieszeniu się życiem!

Dziękujemy, że walczycie z nami o miłość!

Nasz cel: 14 000 zł

Darczyńcy

 • wtorek
  12 kwietnia
  Ewa wpłacił/a 20 zł
 • czwartek
  07 kwietnia
  K wpłacił/a 30 zł
 • wtorek
  05 kwietnia
  Beata wpłacił/a 35 zł
 • niedziela
  03 kwietnia
  Emilia wpłacił/a 30 zł
 • czwartek
  31 marca
  Agnieszka wpłacił/a 20 zł
Brak Raportu
Mamy

11678.00 zł

potrzebujemy

14000.00 zł

Darczyńcy: 437

Koniec zbiórki: 01.03.2016

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"854000.95"}] [{"count":"521"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.